Gebelikte Bulantı ve Kusma

Genellikle, çevremizde midesi bulanan, lavaboya koşan erişkin bir kadın gördüğümüzde aklımıza ilk gelen gebelik olur. Bazen bu bulantılar siz daha gebelik testinizi yapmadan önce ortaya çıkar. Gebeliğin ilk üç ayı ( 6- 14. haftalar arası) işte bu nedenle en konforsuz ve sıkıntılı aylarıdır.

Gebelik ve Evcil Hayvanlar

Çocuk sahibi olmaya karar vermeden önce bir köpek sahibi olmaya karar verdik, daha doğrusu eşim karar verdi. Birgün eve geldiğimde salonda parkelerin üzerinde henüz yürümeyi bile tam olarak beceremeyen sarışın yeşil gözlü şirin mi şirin bir Labrador yavrusuyla karşılaştım. Yaklaşık altı yıldır bizimle yaşıyor ve şu anda kızımızın en iyi arkadaşı olduğunu söyleyebilirim. İşte bu nedenle sevdiğim bir arkadaşımın da önerisiyle kendi tecrübelerim ve bilimsel yazıların desteğiyle bu yazıyı yazmaya ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağım.

Gebelikte Uçak Yolculuğu

Gebelik dönemi gibi uzun bir süreç içinde, tatil ve uçakla seyahat ihtiyacının doğması kadar doğal bir olay olamaz. Gebelik, keyifli bir dönemdir. Kendinizi eve hapsetmek zorunda değilsiniz. Hayatın tadını çıkarmaya devam edin ve seyahat öncesinde kaygılanmayın.

Gebelikte Saç Boyası

Gebelik sırasında saç boyamak ile ilgili elimizdeki bilgiler sınırlı olmakla beraber, saç boyasının bebek üzerinde zararlı herhangibir etkisi gösterilmemiştir. OTIS (Organisation of Teratology Information Services) e göre saç boyası içindeki kimyasalların çok azı sistemik dolaşıma karışmaktadır ve bu miktar zarar verebilecek dozların çok altında kalmaktadır...

Çocuk Da Yaparım Kariyer De :)

Bebek sahibi olacağınızı öğrendiniz ve çok mutlusunuz. Sizi gönülden kutlarım. Çalışan her kadının bebek sahibi olacağını öğrendiği zaman kafasının bir köşesinde şu soru belirir. Peki ya işim ne olacak, gebelik sırasında çalışmaya devam edebilecek miyim?

Anne Olmak İstiyorum

Çocuk sahibi olma kararı eşinizle birlikte aldığınız veya alacağınız en önemli kararlardan birisidir. O andan itibaren hayatınızın değişmeye başladığını hissedeceksiniz. Çevrenizdeki herkesin gebelik ve doğumla ilgili iyi veya kötü anıları ve size verilecek tavsiyeleri mutlaka vardır. Bu paylaşımlar da güzeldir ancak daha sağlıklı bir süreç için, henüz işin başında mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.